SEPETTE ÜRÜN YOK :(

Korse nedir? Korse çeşitleri ve özellikleri nelerdir?

9386 defa okundu
19 Ağustos 2016 - 14:50:23
Korse nedir? Korse çeşitleri ve özellikleri nelerdir?

Korse genellikle kadınların zayıf gözükmek için kullandığı esnek bir iç giysi olmasının yanında bazı sağlık sorunlarının giderilmesi amacı ile de kullanılmaktadır. Yıllar boyunca bayanlar, önemli bir fiziksel sağlık problemine ya da aşırı bir kiloya sahip olmamalarına rağmen yine de giysileri ile çok daha ince görünmek için korse kullanmışlardır. Bu nedenle çok çeşitli korseler piyasada bayanların hizmetine sunulmuştur.

Korse Çeşitleri Nelerdir?

Basenlerde Toparlayıcı Etki Gösteren Korseler: Bu korseler özellikle bayanlarda kalça ve basen kısımlarında toplanan kiloları en aza indirmek için kullanılır. Ayrıca bu tür korselerin popo destekleyici ve kaldırıcı özelliği de bulunmaktadır. Bu tür korselerde vücudunuza çok fazla baskı olmasını istemiyorsanız tek katlı olan modellerini, daha fazla baskı istiyorsanız çift katlı olan modelleri almanız tavsiye edilir.

Mide Kısmında Toparlayıcı Etki Gösteren Korseler: Kilo sorunlarınız varsa ve eğer bu fazlalıklar mide ve karın kısmınızda toplanmışsa bu durumda korse satın alırken karın ve mide kısmını destekleyici ve çift katlı olan bir korse tercih etmek en doğru seçim olacaktır. Bu tür karın ve mide kısmını toparlayan korseler her zaman bayanları olduğundan daha ince gösterir. Ayrıca karını düzleştirip beli ince gösterirken duruşu da mükemmel hale getirir. Eğer duruşunuzla ve beli inceltip göğüs ve kalçayı ön plana çıkmış görünümünüzle daha kadınsı bir hava yaratmak istiyorsanız bu model en isabetli karar olacaktır. 

Doğum Sonrası Takılan Korseler: Bayanların doğum sonrası en büyük kâbusu olan sarkmış bir karını engellemek için üretilen bu doğum sonrası korseleri yapılan araştırmalar sonucunda meydana gelen sarkmaları azalttığı ve toparlayıcı bir etkiye sahip olduğunu ortaya çıkarmıştır. Doğumun ardından kullanılacak korseler bölgesel değil kesinlikle göbek, kalça, basen ile bacak olacak şekilde tüm vücudu sarmalı ve doğumdan 10 gün kadar sonra kullanılmaya başlanmalıdır. Bu tür korseler asla fazla sıkmamalı, aksine yumuşak bir yapıya sahip olmalıdır. Tüm bu açıklamaların yanında doğumdan sonra bayanın bu korseleri kullanması ile ilgili olarak doktoruyla konuşmalı ve doktor uygun gördüğü takdirde kullanmaya başlaması en uygun olacaktır.

Zayıflatıcı Özelliği Olan Korseler: Vücuttaki fazla kilolar genel bir dağılım gösteriyorsa ve orantılı bir şekilde her bölgeden kilo alınmışsa diz kısmının alt tarafından başlayan ve göğsün hizasına kadar çıkan zayıflatıcı özelliği bulunan bu tür korseleri tercih etmek gerekir. Bu korseleri satın alırken dikkat edilecek bir diğer nokta ise bir bölgenizde daha fazla kilo toplandığınızı düşünüyorsanız korsede o bölgenin çift katlı olmasına dikkat edilmeniz gerekir. Böylelikle istediğiniz sonucu almanız daha kolay olur.

Dikişsiz Korseler: Bazen bayanlar fazla kilolarını saklamak isterken elbiselerinin altından belli olan korseleri saklamakta sıkıntı çekerler. Bu yüzden dikişsiz olan bu korseler tam da burada kadınların imdadına yetişiyor. Özellikle gün boyu dışarıda vakitlerini geçiren ve çok kalabalık iş yerinde çalışan bayanların kendilerini daha rahat hissederken de daha zarif görünmelerini sağlayan bu dikişsiz korselerin vazgeçilmez bir iç giyim haline geldiği görülüyor. Öyle ki kullanan bayanlar bile içlerinde korsenin olduğunu unuttuklarını söylüyorlar. Ayrıca sezaryen ile doğum yapmış bayanların da bu tür korseleri kullanmaları tavsiye ediliyor.

Bel Korseleri: Gün içinde çok uzun süre ayakta duruyorsanız ve işiniz devamlı ayakta kalmanıza sebep oluyorsa bel korseleri size kolaylık sağlayacaktır. En azından o günü daha hafif ağrılarla daha kolay atlatmanıza yardımcı olacaktır. Belinizdeki yükü hafifletmek ve bel kısmınızı sıcak tutmak istiyorsanız bu korseler tam da size göre…
Bu tür korseler belinizi tan olarak sardığı için hem desteklemiş olur hem de sıcacık tutar. Yalnız bu tür korselerin faydasını kısa süre kullanımda değil uzun süreli kullanım sonrasında göreceğinizi de unutmamanız gerekir.

Pop Up Korseler: Diz altı ve diz üstü olmak üzere 2 modeli bulunmaktadır. diz üstünde biten model kilo problemi olmayan sadece kalça ve popo kısmının kalkık görünmesini isteyen bayanlar için uygun olurken, diz altı modeli ise hem kalça kısmının kalkık görünmesini hem de kilolarının gizlenmesini isteyen bayanlar için önerilir. 

Spor Korseleri: Sporcuların sakatlanmasını önlemek için kullanılan korselerdir.


  • korse özellikleri
  • korse çeşitleri ve özellikleri
  • korse nedir
  • korse çeşitleri nelerdir
  • korse çeşitleri

Yorum Yaz

Ayse tarafından yazılan "Uyurken korse takılır mı?" yorumuna cevap yazıyorsunuz...

Yorumlar

Gülşah Eroğlu
Korse çeşitleri ve faydaları ile ilgili araştırma yaparken sitenizi buldum. Gerçekten çok faydalı bilgiler paylamışsınız. Ben sadece tek tip korse var sanıyordum halbuki vücudun hangi bölgesinde problem varsa o bölgeye özel bir korse çeşidi varmış. Benim gibi balık etli bayanlar için korse şart.
Ayşenur Koç
korse nedir, ne işe yarar, kullanan var mı, işe yarıyor mu diye araştırırken sitenizden detaylı bilgi alarak 1 adet toparlayıcı korse sipariş verdim. Daha önce kullanmadım ama kullananların yorumlarına göre oldukça faydalı birşey
Sevil Balkan
Arkadaşlar korse kullanan var mı? Herhangi bir zararı var mı memnun musunuz?
Sultan Kayapınar
Ben doğumdan sonra kullandım çok işime yaradı. Bir zararını görmedim. Fazlalıkları topluyor daha güzel görünmenizi sağlıyor. Bide göbek bölgesinde zayıflama sağladı bana.
Berrak Kızılağaç
Ben fazla kilolarımı gizlemek amacıyla satın almak istiyorum. Kıyafetlerin altından belli olmaması için dikişsiz modelleri mi tercih etmek gerekir? Ayrıca bu dikişsiz modeller her çeşit için mevcut mu acaba?
Ayse
Uyurken korse takılır mı?
ÜCRETSİZ KARGO! Online ödemelerde kargo bizden...