SEPETTE ÜRÜN YOK :(

Şekillendirici korse faydalı mı? Şekillendirici korse kullananlar

5257 defa okundu
24 Ekim 2016 - 01:18:39
Şekillendirici korse faydalı mı? Şekillendirici korse kullananlar

Kadınların daha güzel görünmelerini sağlayan ürünlerin içinde olan şekillendirici korseler fazla olan kiloları gizliyor, vücudu düzgün bir şekilde biçimlendirerek forma sokmaya yardımcı oluyor. İncelttiği, sıkıştırdığı, düzenlediği ve toparladığı söylenilen bu şekillendirici korselerin faydasının olup olmadığı ise hep akılları karıştırıyor. Bu denli hayatımıza girmiş olan bu korseler bize zarar mı yoksa yarar mı sağlıyor?

Tüm korseler gibi şekillendirici korseler de kontrollü ve doğru bir şekilde kullanıldığı sürece zararı yok. Düzgün ve amacına uygun bir şekilde kullanılan şekillendirici korselerin faydalarının başında vücudu toparlaması ve düzgün bir fizik görünümüne kavuşmak geliyor. Ayrıca dik bir duruş alışkanlığı kazandırıyor. Bunla birlikte kontrollü bir şekilde kullanılan şekillendirici korseler spor ile ve diyetle desteklendiği zaman incelme ve toparlanma etkileri de gösteriyor. Diğer faydaları ise vücut bu korse ile birlikte egzersiz sayesinde toparlanma ve sıkılaşma hızını ikiye katlıyor. Beli inceltirken bedeni istenilen forma sokmaya yardımcı oluyor. Ayrıca yine diyet ve spor destekli olarak göbeğin düzleşmesine ve kilo vermeye yarıyor. İstenilen yönde fayda sağlanması isteniyorsa kesinlikle korse ile birlikte yenilen ve içilene dikkat edilmesi ve egzersiz yapılması şart. Diğer tüm yöntemler gibi şekillendirici korse de tek başına hiçbir işe yaramayacağı kesin.

Şekillendirici Korsenin Faydaları

 • Şekillendirici korseler kişinin bedenine uygun ölçülerde olduğu sürece minimum bir ya da iki beden kadar küçültebilir. Sürekli ve kontrollü kullanım sonrasında incelmeye ve bu arada da vücudun sıkılaşmasına yardımcı olur.
 • Uygun ölçülerde giyilen şekillendirici korse mide, karın, göbek, kalça, basen ve baldır bölgelerine yeterli basınç uygular ve bu sayede etkin biçimde forma kavuşmayı sağlar.
 • Şekillendirici korselerde olan Push-Up özelliği ile kalçaları istenilen formu verir.
 • Şekillendirici korse giyildiği zaman mideye yapmış olduğu basınçtan dolayı acıkmayı geciktirir. Bu arada sindirim sistemini düzenlemeye de yardımcı olur.
 • Omurgaya ilave bir destek oluşturduğu için kişinin dik duruş alışkanlığı kazanmasına yardımcı olur.
 • Selülit oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
 • Hamilelik sonrasında doktor tavsiyesi ile hem sezaryen dikişlerinin desteklenmesi için, hem de sarkan karın duvarının toparlanabilmesi açısından dikişsiz şekillendirici korseler tavsiye edilir. Böylece doğum sonrasında sarkan karın toparlanır.
 • Şekillendirici korselerin elastik yapısı dolayısıyla maksimum esneme sağlar. Bu sayede gerektiği kadar esneyerek hareketler kısıtlanmaz, rahat bir kullanım olanağı sağlar.
 • Çoğu şekillendirici korselerin yan taraflarındaki ve bel bölgesinde bulunan basınç noktaları, basen ile karın bölgelerini toplayarak daha iyi biçimlenmesini sağlar.
 • Şekillendirici korseler kan dolaşımını hızlandırır, kullanan kişinin kendisini daha iyi hissetmenizi imkân verir.


Şekillendirici korseler uzun süreli kullanımlarda vücut hatlarında belirgin bir değişim sağladığından oldukça faydalı giysilerdir. Anlık incelme sağlamak isteyenler için uzun süreli kullanım gerekmezken uzun vadede vücut hatlarında önemli değişimler hedefleyen bay ve bayanların uzunca bir süre aralıksız kullanmaları gerekmektedir. Şekillendirici korse kullananlar sayfanın altından yorumlarını paylaşabilirler.


 • şekillendirici korse erkek
 • şekillendirici korse fiyatları
 • şekillendirici korse kullananlar
 • vücut şekillendirici korse
 • şekillendirici korse
 • şekillendirici korseler
 • şekillendirici korse faydaları

Yorum Yaz


Yorumlar

Selmin Müftüoğlu
Bel bölgemin daha ince gözükmesi için bu üründen denemek istiyorum. Acaba sadece taktığım zaman belimi kaç beden daha ince gösterir? Ayrıca uzun süreli kullanımda bu bölgedeki fazlalıklardan da kurtulmamı sağlar mı? Bilgilendirirseniz mutlu olurum.
Aysun Akşehirlioğlu
Bu modeller şekillendirici etkisi gösterirken vücudu çok sıkar mı acaba? Ben denemek ve uzun süre kullanmak istiyorum fakat herhangi bir yan etki görür müyüm diye şüphelerim var. Deneyen arkadaşlar var mı acaba?
ÜCRETSİZ KARGO! Online ödemelerde kargo bizden...