SEPETTE ÜRÜN YOK :(

Toparlayıcı korse zayıflatırmı? Korse giymek zayıflatır mı?

6987 defa okundu
04 Eylül 2016 - 01:16:41
Toparlayıcı korse zayıflatırmı? Korse giymek zayıflatır mı?

1800’lü yıllara damgasını vurmuş olan korse o zamandan günümüze kadar çeşitlilik kazanarak gelmiş olan bir iç giysidir. Yüzyıllardır insanların güzel görünmek uğruna katlandığı kimi zaman isyan bayraklarını çektiren korseler şimdilerde o kadar çok çeşitleri var ki her soruna çözüm buluyor. Peki toparlayıcı korse zayıflatırmı? Korse giymek zayıflatır mı? bu yazımızda bu soruları cevaplayalım...

Kadınların güzellik sırrı haline gelmiş olan korse kullanan kişiyi daha şık daha zarif gösteriyor. Ayrıca kilo fazlalıkları olan bayanların da toparlayıcı korseler imdadına yetişiyor. Toparlayıcı korse, kilo fazlalıkları olan bölgeleri ve sarkmış kısımları toparlayarak daha düzgün bir görüntü elde edilmesini sağlıyor. Zayıf görünmek amacı ile giyilen korseler gerçekten zayıflama sağlıyor mu? Bu soru korse kullanan çoğu kadının kafasını karıştırıyor. Ama ne yazık ki cevap çok memnun edici değil. Çünkü toparlayıcı korse sadece giyildiği zaman zayıf görünmenizi sağlıyor ama gerçek bir zayıflama durumu maalesef meydana gelmiyor. Üst üste toparlayıcı korseyi giyenlerin tartıya çıktıklarında 1-2 kilo gittiğini gördüklerinde korse yüzünden zayıfladıklarını düşünmeleri ise tam bir yanılgı olmakta. Çünkü korse terlettiği için üst üste giyme sonucunda vücut su kaybediyor ve böylece su eksilmesinden dolayı da tartıda 1-2 kilo az çıkıyor. Bu yüzden toparlayıcı korse diyet ve egzersiz programları dahilinde kullanılırsa zayıflamaya katkı sağlayabilir. Yoksa tek başına gerçek bir etki yapacağı söylenemez. Ayrıca toparlayıcı korse kullanırken de aşırı dar olmamasına özen göstermeli, dokusuna dikkat edilmelidir. Pamuklu ürünler tercih edilmeli, naylon karışımı olan korseler kullanılmamalıdır.

Kadınların en büyük sorunu olan kilo fazlalıklarını yok etmek için korseden tek başına fayda beklemek hayal kırıklığı yaşatır. Fakat korseyi günde 8 saat üzerinde tutan kontrollü bir şekilde egzersizlerini yapan ve yediklerine içtiklerine dikkat eden bir kişinin zayıflama konusunda başarılı adımlar atacağını söyleyebiliriz. Ama sadece korseyi giyip hiçbir egzersiz yapmadan yiyip içen birisi kilo vermek yerine korse giydiği halde kilo aldığını görmesi çok üzüntü verici olacaktır. Bu yüzden bilinçli davranarak, kontrollü ve doğru bir şekilde korseleri kullanıp uygun olan egzersiz ve diyetlerle sonuca varmak çok mutlu edici olur.

Korse kullanan kişilerin bel kemiği ile kalça kısmında bulunan yağlarda bir miktar eritme meydana geldiği kanıtlanmıştı. Fakat bu bazı korseler için geçerlidir. Öncelikle hangi korselerin zayıflamaya yardımcı olacağı bilinmelidir. Ayrıca kişinin kendisine uygun seçtiği korsenin vücudun nefes almasını ve terlemesini engellememesi gerektiği unutulmamalıdır. Yoksa ciltte mantar tarzı ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir.
Klasik korseler sadece pasif zayıflama sağlarken parafinli korseler egzersiz ve diyet yapamayan kişiler için tercih edilmektedir. Klasik korseler takıldığında karın kaslarında herhangi bir hareketlilik söz konusu olamayacağı için ciddi anlamda bir yağ yakımı da gerçekleşmez.

Eğer korse giyerek zayıflamaya karar verdiyseniz, mutlaka parafinli, çelik ya da medikal korse gibi çeşitleri tercih etmek gerekiyor. Bu korseleri günlük sekiz saat kadar vücutta tutmak gerekli. Ayrıca bu korseler beden ölçünüzün bir beden küçüğü olmalı. Özelliklede bel bölgesinin göğüs ve kalça kısmından daha sıkı olması gerekiyor. Bunun birlikte normal günlük hayatınızın işkenceye dönüşmemesi için göğüs ve kalça bölgelerin biraz gevşek olmasında fayda var.
Gün içinde 8 saat kullanılan korseler akşamları mutlaka çıkartılıp yerine sporcu korsesi diye bilinen uyku korsesi takılmalıdır. Bu arada bu korseler kullanılırken bol su tüketimine özen gösterilmeli ve lifli yiyecekleri ağırlık verilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Ayrıca tüm bunların yanında yapılacak egzersizler ise istenilen kiloya daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır.

Zayıflamak isterken sağlığın tehlikeye atılmaması için korse hakkında tüm bu noktalara çok dikkat edilmeli ve kesinlikle kontrollü bir şekilde kullanılmalıdır.

 


  • toparlayıcı
  • toparlayıcı korse
  • korse

Yorum Yaz


Yorumlar

Burcu Çınar
Zayıflamak için korse almak istiyorum ama sipariş vermeden önce hangi korseler zayıflatır öğrenmem lazım. Zayıflatan korseler çok işe yarıyor diye duydum. Zayıflamak dediğimden kasıt biraz incelmek. Basen bölgemdeki fazlalıkları biraz toparlasa bana yeter aslında.
Özlem Aydın
Burcu hanım korse satın almadan önce sizin neye ihtiyacınız var önce onu tespit edin. Yorumda yazdığınız gibi sadece basen bölgenizde sorun varsa sadece basen bölgesinde etki gösteren toparlayıcı korse modelleri arasından seçim yapabilirsiniz.
Arzu Akın
Uzun zamandır kilo vermek için farklı yollar deniyorum ama bir türlü zayıflayamadım. Bende korse kullanmaya başladım. Gündüz takıyorum 2-3 beden daha ince görünüyorum. Yoksa benim kilo vermem imkansız. Bu korseyi icat edenlerin tuttuğu altın olsun :)
Neşe Gökçe
anında incelme sağlamak için korse sipariş vermek istiyorum satın aldığım korse zayıflamaya yardımcı olur mu? Mideyi biraz sıkılaştırdığı için daha az yeniyormuş öyle söylüyorlar ama ne kadar doğru bilmiyorum.
Zeynep Kılıç
ne yapsam kilo veremiyordum ben de sonunda korse kullanmaya karar verdim. Şimdi istediğim gibi yiyorum istediğim zaman da korsemi takıp inceliyorum. kilo verme olayını çok kafanıza takmayın korse kullanın
Gülay Çimen
Göbeğimde biraz sarkma oluştu ne yapsam bir türlü bu sarkmadan kurtulamadım. Son çare korse kullanmaya karar verdim. Gayet memnunum
ayşegül
nerede satılır, nereden alınır, nerede bulunur? kilo veremiyorum ama ince görünmek istiyorum herkes korse tavsiye ediyor ben de kullanmak istiyorum ama nereden alabilirim?
Cansel Kova
mağazalarda ve internet sitelerinde satıyorlar. mağazadan yada internetten alabilirsin
Betül Küçük
ben bu siteden sipariş verdim ertesi gün geldi. çok hızlı teslim ediyorlar tavsiye ederim.
Melek
doğum sonrası toparlayıcı korse kullanan var mı? doğum sonrasında göbeğimde hiç istemediğim bir sarkma oluştu. birkaç kişi korse kullanmamı tavsiye etti kullanmalı mıyım? tavsiye eder misiniz? bir de doğumdan ne kadar sonra korse giyilir?
Tuğçe Ateş
Bacaklarım sanki futbolcu bacağı gibi oldukça kalın olduğu için mecburen bacakları ince gösteren korse kullanıyorum. Bu korseler olmasa ne yapardım bilmiyorum. Çünkü ne yapsam bacaklarım incelmiyor. Diyet yapıyorum tüm vücudum inceliyor bacaklarım neredeyse aynı kalıyor. İnce korse modellerinden kullandığım için elbisenin altında da hiç belli olmuyor.
Gülşah Doğan
benim gibi zayıflamakta zorluk çekenler toparlayıcı korseler biçilmiş kaftan tam bir kurtarıcı. Anında incelme sağladığı için kıyafetlerin altında çok faydalı oluyor. Sürekli kullanmıyorum ama ara ara ben de kullanıyorum.
hatice topal
toparlayıcı korselerden kullanmaya yeni başladım. ama merak ettiğim bir konu var. korse nasıl temizlenir? makinada yıkayabilir miyim? elde mi yıkamalıyım?
merve akar
birkaç beden incelmek için denemediğim zayıflama yöntemi uygulamadığım ünlü diyeti kalmadı ama ne yapsam incelemedim sonunda ben de korse kullanmaya karar verdim. Verdiğim sipariş ertesi gün geldi. Hemen denedim gerçekten harika birşey. Boşuna onca zahmete girmişim
Seda Türkoğlu
Şuan diyet yapıyorum. Aynı zamanda bu korseden kullansam göbek bölgemde daha hızlı zayıflama sağlar mı?
Cemile Sarı
toparlayıcı korselerin uzun süreli kullanımı ile zayıflamaya yarar sağladığını duydum ben de farklı zayıflama yöntemleri ile bu fazla kilolardan kurtulmaya çalışıyorum ama pek başardığım söylenemez. alternatif zayıflama yöntemlerini araştırırken korse takmaya karar verdim. Mideye baskı uyguladığı için tokluk hissi bile veriyormuş. 1 tane sipariş verdim deneyip göreceğim.
Züleyha Karacan
kızlar merhaba, belli ince gösteren korse almak istiyorum hangi modeli tavsiye edersiniz? beli inceltmek için egzersizler de yapıyorum ama pek faydası olmadı. Bel korsesi kullanmaya karar verdim ama hangisi daha iyi olur karar veremedim.
Ömer Çetin
göbek toparlayıcı korse erkek için var mı? normalde zaten aşırı kilolu biriyim ama özellikle göbeğim normalin çok üzerinde mesela tişört giyince tişörtün alt kısmı boşta kalıyor. Çok kötü bir görüntü ortaya çıktığı için çok rahatsız oluyorum. Erkekler için toparlayıcı korse modelleriniz var mı?
meral ılgaz
kapıda ödeme ile sipariş verebiliyor muyuz? kredi kartı limitim doldu ama bir arkadaşımın düğününde giymek için korse almam lazım. Nakit ödeme imkanı varsa sipariş vermek istiyorum.
ÜCRETSİZ KARGO! Online ödemelerde kargo bizden...