SEPETTE ÜRÜN YOK :(

Toparlayıcı sütyen nedir? Toparlayıcı sütyen modelleri

4226 defa okundu
26 Eylül 2016 - 13:36:20
Toparlayıcı sütyen nedir? Toparlayıcı sütyen modelleri

Bayanların iç çamaşırı olan sütyen seçme konusunda doğru seçimlerde bulunması hem sağlıkları için hemde görünüşleri bakımından büyük önem taşımaktadır. Bayanlar için en önemli olan göğüslerinin durumu ve boyutuna göre doğru seçimler yapmasıdır. Günümüzde bayanların tüm isteklerine neredeyse cevap verecek birçok ürün bulunmaktadır. Küçük göğüslü olan kadınların imdadına iç çamaşır firması yetişirken büyük göğüslü kadınları da unutmadı. 
Eğer dolgun göğüslere sahipseniz giydiğiniz gömleklerde düğmeleriniz geriliyorsa ve bu size büyük bir rahatsızlık veriyorsa, toparlayıcı sütyenler tam size göre.

Piyasada bulunan toparlayıcı sütyenler ile göğsü büyük olan bayanlar göğüs bedenini küçük gösterirken kendilerinden oldukça emin ve rahat bir görüntüye sahip olurlar. Ayrıca toparlayıcı sütyenler, göğüslerin sırta bindirmiş oldukları yükü hafifletiklerinden dolayı sağlık açısından da en önemli tercih sebebi olmaktadır. Toparlayıcı sütyenler, yapılarının esnek olmasından dolayı göğüs ve sırt bölgesini tam anlamıyla sararak göğüslerin daha dik durmasına olanak sağlar. Büyük göğüslü bayanların hizmetine sunulmuş olan toparlayıcı sütyenler oldukça şık görünümlüdür. Büyük göğüslü bayanlar göğüslerinin sarkmaması ve meme yapısının ve dokusunun korunması amacı ile toparlayıcı sütyenleri tercih etmektedirler. Büyük beden göğüs ölçülerine sahip olan kadınların imdadına yetişen toparlayıcı sütyenler onları daha şık ve fit görünüme kavuştururlar. Ayrıca toparlayıcı sütyen kullanan kişilerin göğüsleri daha sıkı ve şekilli durur. 

Toparlayıcı sütyen modellerinde renk ve model oldukça fazladır. Her bayanın zevkine hitap edebilecek renk ve model bulunmaktadır. Bu kadar renk ve model arasında normal günlük kullanılacak modelin yanında gece kıyafetleri içinde özel olarak tasarlanmış toparlayıcı sütyenleri bulmak hiç de zor olmayacaktır. Bu tür toparlayıcı sütyenleri alırken göğüs ölçünüzü doğru olarak bilmelisiniz ve doğru ölçülerde almalısınız. Eğer sütyeni alacağınız mekânda deneme imkanınız bulunuyorsa kesinlikle deneyerek almanız tavsiye edilir. Çünkü eğer alacğınız sütyeni gerçek ölçülerinizden daha büyük alırsanız sütyende kayma olacaktır. Kayan sütyende sizi rahatsız ederek günü oldukça huzursuz geçirmenize sebep olacaktır. Tam tersi gerçek göğüs ölçünüzden daha küçük almanız durumunda ise giyerken canınız yanacak ve bedeninizi sıktığı için günü yine çok huzursuz bir şekilde geçirmenize sebep olacaktır. 

Toparlayıcı sütyenlerde dantelli modellerde vardır. Dantel bu sütyenlere ayrı bir hava katar ve ürünü daha şık kılar. Buda sizin daha şık ve güzel görünmenize yardım eder. Eğer ben iç çamaşırım ile de şık olmak istiyorum diyorsanız bu dantelli modeller tam da size göre. Eğer göğüs bedeninizden şikayetçiyseniz ve hala sizinde dolabınızda bir toparlayıcı sütyeniniz yoksa bir tane alıp denemenizi tavsiye ederim. Birçok modeli ve rengi bulunan toparlayıcı sütyenlerin en çok tutulan rengi siyah, beyaz ve ten rengi olduğu biliniyor. Bu renkelrin haricinde kırmızı ve pembe renklerine de rastlamak mümkün.

Yüzlerce modeli bulunan toparlayıcı sütyenlerde düz, dantelli, yarı dantelli, penye, desenli, kap dantelli, dikişsiz, jarse dantelli, kap tüllü, brodeli, balenli, balensiz, telli, telsiz, kurdaleli, şekillendirici, destekli, desteksiz, askılı, askısız olmak üzere çok farklı modelleri bulunmaktadır. Kadınların vazgeçilmez iç aksesurlarından olan sütyenlerin model seçimi yapılırken nasıl dikkatli davranılıyorsa beden seçiminde de o kadar dikkatli olunması gerekir. Çünkü özellikle büyük göğüs bedenine sahip olan kadınların yanlış ölçülerde almış olduğu sütyen kesinlikle kadını güzelleştirmez aksine hem çirkin bir görünüş ortaya çıkar hem de daha da önemlisi sağlık sorunları ortaya çıkarabilir. Yük sırt ve omuzlara eşit dağılmaz ve zamanla bu yanlış sütyen seçimine bağlı olarak omuz ve bel ağrıları ortaya çıkabilir.  


  • toparlayıcı sütyen nedir
  • dikişsiz toparlayıcı sütyenler
  • toparlayıcı sütyen alırken nelere dikkat edilmeli
  • toparlayıcı sütyen modelleri
  • toparlayıcı sütyen
  • toparlayıcı sütyenler
  • toparlayıcı sütyen markaları

Yorum Yaz


Yorumlar

Yağmur
Arkadaşlar kullanan var mı? İşe yarıyorsa almayı düşünüyorum
Nisa Karalıoğlu
Göğüslerim normalden büyük olduğu için çok fazla rahatsızlık duyuyorum. Özellikle doğumdan sonra sarkma meydana geldi ve bu durumdan kurtulmak istiyorum. Toparlayıcı sütyenlerin etkisi daha önce birkaç kez duydum. Beden tercihi yaparken neye dikkat etmeliyim? Sipariş vereceğim yardımcı olursanız mutlu olurum.
Gülseren Çapa
Göğüslerimin daha dik ve toplu durması için birçok yöntem denedim fakat bunlar bir süre sonra işe yaramıyorlar. Araştırdığım kadarıyla bu sütyen modellerinin etkisinin kalıcı olduğunu öğrendim. Bu nedenle kısa süre içerisinde denemek istiyorum. Acaba kaç beden daha küçük gösterir? Aynı zamanda toparlayıcı etkisi dik gözükmesini de sağlar mı?
Aslıhan Karademir
Bu iç çamaşırından denemek istiyorum ama aklıma takılan bazı sorular var. Öncelikle beden ölçülerini nasıl ayarlamamız gerekiyor? Ayrıca kullandığımız zaman göğüslerimizi kaç beden daha küçük gösteriyor? Deneyen arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?
ÜCRETSİZ KARGO! Online ödemelerde kargo bizden...