SEPETTE ÜRÜN YOK :(

Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli? Korse giymek zayıf gösterir mi?

3457 defa okundu
08 Ekim 2016 - 12:58:00
Zayıf görünmek için nasıl giyinmeli? Korse giymek zayıf gösterir mi?

Olduğumuzdan daha zayıf görünmek için giydiğimiz kıyafetlerde bazı düzenlemeler yapabiliriz. Siyah giymek göz yanıltarak ince görünmeyi sağladığı gibi korse giymekte anında 1-2 beden incelmenizi sağlamaktadır. İnsan yalnızca zayıf olduğu zamanlar iyi görünmez. Birkaç giyim hilesi ile zayıf görünebilir ve zarif olabilirsiniz. Çünkü zayıf görünmeyi başarmak da zayıflamak kadar önemlidir.

Tek renk ve koyu renkler giymeye çalışın. Bu sizi olduğunuz kilodan daha ince gösterecektir. Giyeceğiniz giysinin kumaşındaki seçiminiz çok önemli. Bu yüzden kumaşına dikkat edin ve sert ya da üzerinize yapışan kumaşları kesinlikle seçmeyin. Daha çok yumuşak, hafif ve kayan kumaşları tercih etmelisiniz. Amaç hatları belli etmek değil vücudun genelini göstermektir. Eğer armut tipi bir bedeniniz varsa omuzlarınıza uygun olan ve boynunuzu kalın göstermeyen kıyafetler edinin. Üst giyim için yuvarlak yaka, alt giyim için düz kesim etek veya normal kesim pantolon tercih edin. Eğer omuzlarının normalden geniş ise vatka ya da dikkati omuzlara çeken herhangi bir aksesuar kullanmayın. Yaka kesiminizde V şeklinde olmalıdır. Aksi kesimler sizi daha iri gösterecektir.

Kilo fazlalıkları kalça ve basende toplanmış olan bayanlar bunları gizlemek için bol pileli, bel kısmı büzgülü üste oturmayan etekleri tercih edilebilirler. Giyecekleri etek ya da pantolonlar yan cepli ya da cepsiz modeller olabilir. Basenlerin daha küçük görünmesi için bel kısmı düz olan yarım pantolon veya dizden hafifçe aşağıda olan pantolonlar ilk tercihiniz olmalı. Basenlerinizi daha fazla kapatmak işitiyorsanız etek ya da pantolon üzerine giyeceğiniz bluzun kalçalarınızı örtmesine dikkat etmelisiniz. Eğer kalçaları örtecek kadar uzun değilse bluz o zaman üzerine hafif tunikler ya da yelekler giyebilirsiniz. Yalnız giyeceğiniz tuniklerin kalçadan aşağıya çok fazla uzun olmaması ve kararında bir uzunlukta olmasına dikkat edilmesi iyi olur.

Olduğundan daha uzun ve zayıf görünmek isteyen bayanların tercih edecekleri etek ya da pantolonların yere değen uzunlukta olması gerekiyor.  Bilekte ya da bileğin hemen üstünde biten pantolonlar sizi olduğunuzdan kısa gösterirken, kilonuzu da fazla gösterecektir. Eğer ince ve uzun görünmek istiyorsanız topuk ayakkabılar ile yere kadar uzanan pantolon ya da etek giymelisiniz.

Eğer kilolu iseniz ve giyeceğiniz pantolonun ön kısmı pileli ise sakın bunu giymeyi düşünmeyin. Önü pileli olan pantolonlar pilelerinden dolayı göbek kısmını şişkin gösterir ve direk dikkati göbeğe çeker. Pantolon bel yüksekliği de dikkat edilecek noktalar arasındadır. Ne çok yüksek ne çok düşük olmalıdır. Çünkü pantolonun beli çok yüksek olursa bu göbeğin büyük görünmesine meydan verir. Düşük bel olması durumunda ise yandaki fazlalıkların ve göbeğin sarkmasına sebep olur.

Eğer giyeceğiniz giysi bir ceketle tamamlanıyorsa, ceketin kare kesimli ve vücuda tam oturan modelini değil, hatları hafif belli eden modellerinden seçin. Ayrıca giyeceğiniz elbiselerin dikişlerinin ön planda olması da zayıf görünmenizi sağlayabilir. Kaç beden olursanız olun eğer uygun bedende giysiler seçmezseniz mevcut beden ölçünüzden daha kilolu durursunuz. Örneğin üzerinize çok oturan bir kıyafetle tüm fazlalıklar ve çıkıntılar ortaya serilir. Tam tersi olarak normal beden ölçünüzden daha bol ve büyük kıyafetler giydiğinizde ise daha kilolu ve iri görünürsünüz. Bu yüzden hangi bedende olursanız olun kendinizi kandırmayıp bedeninize uyan kıyafetler seçin.

Göbeğinizin dikkat çekmesini istemiyor ve daha düz bir görünüm istiyorsanız vücudunuza yapışan kıyafetler değil daha dökümlü tunikler giyebilirsiniz. Ayrıca basenlerin daha zayıf görünmesi sizi mutlu edecekse o zaman mini etek asla giymeyin daha bol dökümlü etekleri tercih edin. Fakat bol derken abartıya kaçıp fazla bol şeyler de giymeyin. Kararında olun.

Giysilerinizin altına giyeceğiniz ayakkabılara da özen gösterin düz bileğe bağlanan ya da kare topuklu ayakkabıların yanına bile yaklaşmayın. Kısa topuklu bir ayakkabı ya da giyebiliyorsanız yüksek topuklu bir ayakkabı sizi kesinlikle daha ince ve zarif gösterecektir. Kıyafetlerinizde bölgesel yağlanma ve sarkamalar nedeniyle potluk oluşuyorsa korse takarak daha sıkı daha ince görünebilirsiniz.


  • zayıf görünmek için
  • zayıf görünmek için nasıl giyinmeli
  • korse giymek zayıf gösterir mi
  • düzenli korse giymek
  • korse giymek beli inceltir mi
  • korse giymek inceltir mi

Yorum Yaz


Yorumlar

Elif Kar
daha zayıf görünmenin yollarını araştırırken sıkılaştırıcı korse ürünlerinizi gördüm. göbek bölgesinde etkili olan bir korse modelinden sipariş verdim umarım memnun kalırım.
Yeliz Vural
Arkadaşlar deneyen var mı acaba işe yarıyor mu? Ben göbek bölgemdeki fazlalıklar için düşünüyorum.
Ümran
Yeliz hanım ben denedim. Oldukça işe yaradı bence bi denemelisiniz.
zeynep kayacı
zayıf gösteren korse çeşitleri arasından hangisini tavsiye edersiniz? zayıf gösteren korse modelleri arasında hem zayıf gösteren hem gün boyu rahatça giyebileceğim bir korse arıyorum. Bana hangi modeli önerirsiniz?
İsmihan Özbek
Zayıf gösteren kıyafetlerin etkisi kesinlikle çok büyük. Benden daha kilolu insanların kıyafetleri güzel görünebilirken ben büyük çaba harcıyordum bunun için . Sonradan bu arkadaşaların zayıf görünmek için toparlayıcı kıyafetler kullandığını öğrendim . Zaman zaman ben de kullanıyorum . Ama rahat ürünler bulabilmek önemli.
ÜCRETSİZ KARGO! Online ödemelerde kargo bizden...